Per pastaruosius kelis metus, prasidėjus šiltajam sezonui, apie apsaugą nuo saulės girdime ir matome tikrai nemažai, tačiau iki šiol didelė žmonių dalis šios priemonės tiesiog nenaudoja. Drįstume teigti, jog tai yra nuodėmė ir ilgalaikė žala odai. Norime papasakoti plačiau, kas yra SPF apsauga ir kodėl ši taip reikalinga mūsų odai?
KAS YRA SPF APSAUGA?
Tai yra angliško termino sun protection filter trumpinys. Lietuviškai skambėtų taip – filtras nuo saulės spindulių žalos. Skaičiukas esantis prie trumpinio SPF reiškia to filtro stiprumą – kuo didesnis skaičius, tuo geresnė apsauga nuo UVB spindulių, kurie sukelia staigius nudegimus, raudonį, alergijas, skatina odos vėžio ląstelių gaminimąsi. Dar vieni spinduliai, gebantys pažeisti gilesnius odos sluoksnius yra UVA, tačiau ne visos priemonės nuo saulės spindulių žalos apsaugo ir nuo UVA. Dėl šios priežasties geriausia rinktis SPF, kuris būtų plataus spektro, kitaip sakant, apsaugotų ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių. Jei Jūsų oda skaudžiai nudega per 10 minučių, sakoma, jog pasitepus su SPF15, Jūsų buvimo laikas saulėje nenudegus, prailgėtų 150 minučių. Tai yra grubūs skaičiavimai, nes įdegis, raudonis ir saulės žala priklauso ir nuo to, koks Jūsų odos tipas, saulės intensyvumas, naudotas SPF kiekis. Norint bent minimaliai apsaugoti odą, reikėtų naudoti mažiausiai 15 stiprumo priemonę ir, žinoma, tepti atitinkamą kiekį. Svarbu gausiai padengti visą kūną! To nepadarius, SPF30 apsauga gali saugoti tik kaip SPF5.5!
SPF APSUGOS SKALĖ
– Kremas su SPF 15 užblokuoja 93% UVB spindulių. – Su SPF 30 užblokuoja 97% UVB spindulių. – Su SPF 50 užblokuoja 98% UVB spindulių.
Kaip matote, SPF15 į odą praleidžia 7 iš 100 fotonų, SPF30 4 fotonais mažiau, 3 iš 100. SPF50 praleidžia vos vienu fotonu mažiau nei SPF30. Dar kart primename, jog norint intensyvesnės apsaugos, reikėtų rinktis ne kuo didesnio skaičiaus SPF, o platesnio spektro apsaugą, kuri gebėtų mūsų odą saugoti ir nuo UVA spindulių.
KAIP GALIU EFEKTYVIAU NAUDOTI APSAUGĄ NUO SAULĖS?
Norint tinkamai apsaugoti savo odą, reikėtų ne tik pasitepti SPF priemone, bet ir atsižvelgti į šiuos patarimus:
1. Apsauga pasitepkite bent 20–30 minučių prieš išeinant į lauką. 2. SPF priemone būtina pakartotinai tepti kas dvi valandas! 3. Nepamirškite padengti ausų, akių vokų ir paakių, pėdų, lūpų, užpakalinės rankų ir kojų dalies. Lūpoms rekomenduojame įsigyti lūpų balzamą su SPF apsauga.
4. Makiažo priemonės su SPF nėra pilna apsauga veido odai, todėl prieš atliekant makiažą, būtinai pasitepkite SPF kremu. Specialistai teigia, jog makiažo pagrindai ir bazės, kurie turi SPF apsaugą, dažniausiai suteiks tik pusę nurodytos apsaugos, tad geriausia, jei tepsite ir SPF kremą, ir makiažo pagrindą su SPF apsauga. Odą saugokime užtvirtinai! 5. IŠSITEPKITE TOLYGIAI! SPF nepaliesti ploteliai – saulės paliesti ploteliai, todėl netyčia galite nudegti vieną ar kitą kūno plotą, kuris nebuvo pateptas reikalinga apsauga. 6. SPF apsauga plaukams irgi egzistuoja, beto yra lygiai taip pat reikalinga, kaip ir veido ar kūno odos apsauga. Naudokite drėkinančius plaukų purškiklius su apsauga nuo UV spindulių bei būtinai dėvėkite skrybelę ar kepurę su snapeliu, kad uždengtumėte plaukus, veida bei apsaugotumėte galvą nuo karščio.
AUSTRALIAN GOLD
AUSTRALIAN GOLD, apsaugos nuo saulės pienelis su bronzantais SPF50, 237 ml
29,79 € PIRKTI
KOKIEMS ŽMONĖMS REIKIA NAUDOTI APSAUGĄ NUO SAULĖS?
Trumpai tariant – visiems. Nesvarbu, kokio odos atspalvio esate, kiek Jums metų, esate vyras, moteris ar paauglys, įdegate rusvu atspalviu ar raudonu. SPF apsauga reikalinga visiems. Jei turite vaikų, nepamirškite apsaugoti ir jų! Neretai galima išgirsti tamsesnio odos atspalvio žmones sakant, kad jie įdega “gražiai”, “nenusvyla”, “neraudonuoja”, tačiau tai nieko nereiškia. Tokio tipo oda vis tiek žalojama aplinkoje esančių laisvųjų radikalų ir saulės spindulių lygiai taip pat, kaip ir bet kurį kitą odos tipą turinčių žmonių. Greitas, skaudus nudegimas yra staigi reakcija į saulės spindulius, tačiau saulės daroma žala mūsų odai yra nuolatinė ir gali pasirodyti tik po tam tikro laiko.
SPF IR JAUTRI ODA
Kai kurie SPF produktai pagaminti su ingredientais, kurie gali erzinti odą (ypatingai intensyvūs pridėtiniai kvapikliai). Jei Jūsų oda jautri, greitai suirzta ir raudonuoja, būtinai pasikonsultuokite su savo dermatologu prieš investuojant į apsaugą nuo saulės. Prieš naudojant priemonę, dermatologai taip pat rekomenduoja mažą odos plotelį patepti SPF apsauga ir stebėti, kaip oda reaguoja.
Jei odą kamuoja raudonis ar rožinė, SPF kremas privalo būti Jūsų draugas! Rožinė yra odos uždegiminis procesas, kurį saulės daroma žala dar labiau paskatina užsižiebti. Nenaudojant SPF, kaip rezultatą galiausiai turėsime dar labiau uždegimo paveiktą odą ir susproginėjusius kapiliarus. Cinko oksidas ir titano oksidas yra SPF ingredientai, duodantys žalią signalą saugiam naudojimui ant rožinės paveiktos odos. Galime daryti išvadą, jog SPF apsauga veidui yra būtinybė, o jos nenaudoti – nuodėmė.
Tikimės, jog prasklaidėme debesis ir suteikėme aiškumo, kas gi yra tie SPF kremai veidui, kūnui ir plaukams, ir kada juos būtina naudoti (mes sakome – visada!). Visos reikalingos priemonės įdegiui apsigyvenusios DROGAS elektroninės ir fizinių parduotuvių lentynose, tad pasiruoškite vasaros sezonui iš anksto!
Saugios ir saulėtos vasaros!
Eglė ir DROGAS
Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu. Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti.
KODĖL BŪTINA NAUDOTI SPF APSAUGĄ?
Home » KODĖL BŪTINA NAUDOTI SPF APSAUGĄ?
Per pastaruosius kelis metus, prasidėjus šiltajam sezonui, apie apsaugą nuo saulės girdime ir matome tikrai nemažai, tačiau iki šiol didelė žmonių dalis šios priemonės tiesiog nenaudoja. Drįstume teigti, jog tai yra nuodėmė ir ilgalaikė žala odai. Norime papasakoti plačiau, kas yra SPF apsauga ir kodėl ši taip reikalinga mūsų odai?
KAS YRA SPF APSAUGA?
Tai yra angliško termino sun protection filter trumpinys. Lietuviškai skambėtų taip – filtras nuo saulės spindulių žalos. Skaičiukas esantis prie trumpinio SPF reiškia to filtro stiprumą – kuo didesnis skaičius, tuo geresnė apsauga nuo UVB spindulių, kurie sukelia staigius nudegimus, raudonį, alergijas, skatina odos vėžio ląstelių gaminimąsi.
Dar vieni spinduliai, gebantys pažeisti gilesnius odos sluoksnius yra UVA, tačiau ne visos priemonės nuo saulės spindulių žalos apsaugo ir nuo UVA. Dėl šios priežasties geriausia rinktis SPF, kuris būtų plataus spektro, kitaip sakant, apsaugotų ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių.
Jei Jūsų oda skaudžiai nudega per 10 minučių, sakoma, jog pasitepus su SPF15, Jūsų buvimo laikas saulėje nenudegus, prailgėtų 150 minučių. Tai yra grubūs skaičiavimai, nes įdegis, raudonis ir saulės žala priklauso ir nuo to, koks Jūsų odos tipas, saulės intensyvumas, naudotas SPF kiekis.
Norint bent minimaliai apsaugoti odą, reikėtų naudoti mažiausiai 15 stiprumo priemonę ir, žinoma, tepti atitinkamą kiekį. Svarbu gausiai padengti visą kūną! To nepadarius, SPF30 apsauga gali saugoti tik kaip SPF5.5!
SPF APSUGOS SKALĖ
– Kremas su SPF 15 užblokuoja 93% UVB spindulių.
– Su SPF 30 užblokuoja 97% UVB spindulių.
– Su SPF 50 užblokuoja 98% UVB spindulių.
Kaip matote, SPF15 į odą praleidžia 7 iš 100 fotonų, SPF30 4 fotonais mažiau, 3 iš 100. SPF50 praleidžia vos vienu fotonu mažiau nei SPF30. Dar kart primename, jog norint intensyvesnės apsaugos, reikėtų rinktis ne kuo didesnio skaičiaus SPF, o platesnio spektro apsaugą, kuri gebėtų mūsų odą saugoti ir nuo UVA spindulių.
KAIP GALIU EFEKTYVIAU NAUDOTI APSAUGĄ NUO SAULĖS?
Norint tinkamai apsaugoti savo odą, reikėtų ne tik pasitepti SPF priemone, bet ir atsižvelgti į šiuos patarimus:
1. Apsauga pasitepkite bent 20–30 minučių prieš išeinant į lauką.
2. SPF priemone būtina pakartotinai tepti kas dvi valandas!
3. Nepamirškite padengti ausų, akių vokų ir paakių, pėdų, lūpų, užpakalinės rankų ir kojų dalies. Lūpoms rekomenduojame įsigyti lūpų balzamą su SPF apsauga.
4. Makiažo priemonės su SPF nėra pilna apsauga veido odai, todėl prieš atliekant makiažą, būtinai pasitepkite SPF kremu. Specialistai teigia, jog makiažo pagrindai ir bazės, kurie turi SPF apsaugą, dažniausiai suteiks tik pusę nurodytos apsaugos, tad geriausia, jei tepsite ir SPF kremą, ir makiažo pagrindą su SPF apsauga. Odą saugokime užtvirtinai! 5. IŠSITEPKITE TOLYGIAI! SPF nepaliesti ploteliai – saulės paliesti ploteliai, todėl netyčia galite nudegti vieną ar kitą kūno plotą, kuris nebuvo pateptas reikalinga apsauga.
6. SPF apsauga plaukams irgi egzistuoja, beto yra lygiai taip pat reikalinga, kaip ir veido ar kūno odos apsauga. Naudokite drėkinančius plaukų purškiklius su apsauga nuo UV spindulių bei būtinai dėvėkite skrybelę ar kepurę su snapeliu, kad uždengtumėte plaukus, veida bei apsaugotumėte galvą nuo karščio.
KOKIEMS ŽMONĖMS REIKIA NAUDOTI APSAUGĄ NUO SAULĖS?
Trumpai tariant – visiems. Nesvarbu, kokio odos atspalvio esate, kiek Jums metų, esate vyras, moteris ar paauglys, įdegate rusvu atspalviu ar raudonu. SPF apsauga reikalinga visiems. Jei turite vaikų, nepamirškite apsaugoti ir jų!
Neretai galima išgirsti tamsesnio odos atspalvio žmones sakant, kad jie įdega “gražiai”, “nenusvyla”, “neraudonuoja”, tačiau tai nieko nereiškia. Tokio tipo oda vis tiek žalojama aplinkoje esančių laisvųjų radikalų ir saulės spindulių lygiai taip pat, kaip ir bet kurį kitą odos tipą turinčių žmonių. Greitas, skaudus nudegimas yra staigi reakcija į saulės spindulius, tačiau saulės daroma žala mūsų odai yra nuolatinė ir gali pasirodyti tik po tam tikro laiko.
SPF IR JAUTRI ODA
Kai kurie SPF produktai pagaminti su ingredientais, kurie gali erzinti odą (ypatingai intensyvūs pridėtiniai kvapikliai). Jei Jūsų oda jautri, greitai suirzta ir raudonuoja, būtinai pasikonsultuokite su savo dermatologu prieš investuojant į apsaugą nuo saulės. Prieš naudojant priemonę, dermatologai taip pat rekomenduoja mažą odos plotelį patepti SPF apsauga ir stebėti, kaip oda reaguoja.
Jei odą kamuoja raudonis ar rožinė, SPF kremas privalo būti Jūsų draugas! Rožinė yra odos uždegiminis procesas, kurį saulės daroma žala dar labiau paskatina užsižiebti. Nenaudojant SPF, kaip rezultatą galiausiai turėsime dar labiau uždegimo paveiktą odą ir susproginėjusius kapiliarus. Cinko oksidas ir titano oksidas yra SPF ingredientai, duodantys žalią signalą saugiam naudojimui ant rožinės paveiktos odos. Galime daryti išvadą, jog SPF apsauga veidui yra būtinybė, o jos nenaudoti – nuodėmė.
Tikimės, jog prasklaidėme debesis ir suteikėme aiškumo, kas gi yra tie SPF kremai veidui, kūnui ir plaukams, ir kada juos būtina naudoti (mes sakome – visada!). Visos reikalingos priemonės įdegiui apsigyvenusios DROGAS elektroninės ir fizinių parduotuvių lentynose, tad pasiruoškite vasaros sezonui iš anksto!
Saugios ir saulėtos vasaros!
Eglė ir DROGAS